MÖBLER / Bord / Damskrivbord 5005402

nr 500 5402

Damskrivbord

nyrokoko, valnöt, längd: 100, djup: 52, höjd: 96, (skador)

Utrop:

1.500 kr

Såld:

2.700 kr

måndag 10 december 2007

  • Tema
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.